PazaBusiness

KASTRUP Gruppen Holding ApS

CVR 18777088 Anpartsselskab Regnskabsklasse C

Adresse
Mosebyvej 40
7500 Holstebro
Stiftet
22.09.1995
Revisor
KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S

Føj til watch list

Bruttofortjeneste 0 kr.
Årets resultat -4,0 mio. kr. ▲ 80,9 %
Egenkapital 52,3 mio. kr. ▼ 32,1 %
Soliditetsgrad 51,1 % Egenkapital / aktiver
Ansatte 1 Gennemsnit i året

Regnskabsår 01.01.2015 – 31.12.2015. Viser moderselskab · vis koncern

Bruttofortjeneste (t.kr.)
2012: 0 t.kr. 12 2013: 0 t.kr. 13 2014: 0 t.kr. 14 2015: 0 t.kr. 15
Årets resultat (t.kr.)
2012: -7.054 t.kr. 12 2013: -13.641 t.kr. 13 2014: -20.781 t.kr. 14 2015: -3.974 t.kr. 15
Egenkapital (t.kr.)
2012: 111.738 t.kr. 12 2013: 98.917 t.kr. 13 2014: 77.012 t.kr. 14 2015: 52.288 t.kr. 15
51,1 %
Soliditetsgrad
81 %
Likviditetsgrad
-6,1 %
Egenkapitalforrentning
–
Overskudsgrad

Farverne er tommelfingerregler, ikke en kreditvurdering. Stregen er medianen i branchen, når mindst 30 virksomheder har tallet.

Regnskab (t.kr.)

2015201420132012
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste 0000
Personaleomkostninger 1.1948161.020–
Finansielle indtægter 491270506192
Finansielle omkostninger 2.2432.0881.5941.005
Resultat før skat -5.895-21.481-13.570-7.121
Skat af årets resultat -1.921-70171-67
Årets resultat -3.974-20.781-13.641-7.054
Balance
Anlægsaktiver 61.62588.643110.437107.984
Omsætningsaktiver 40.60365.99329.34344.025
Likvide beholdninger 4.401135511
Aktiver i alt 102.228154.636139.780152.010
Selskabskapital 130130130130
Overført resultat 52.15876.08298.787111.608
Egenkapital 52.28877.01298.917111.738
Hensatte forpligtelser –00–
Langfristet gæld 0000
Kortfristet gæld 49.94077.62440.86340.272
Foreslået udbytte 0800––
Nøgletal
Egenkapitalforrentning-6,1 %-23,6 %-13,0 %-6,3 %
Afkastningsgrad-3,1 %-14,1 %-9,3 %-4,6 %
Soliditetsgrad51,1 %49,8 %70,8 %73,5 %
Likviditetsgrad81 %85 %72 %109 %
Antal ansatte111–

Ledelse

Ifølge underskrifterne i årsrapporterne. Personer identificeres ud fra navn.

Revision

Seneste erklæring: Revisionspåtegning

Årsrapporter (20)

RegnskabsperiodeOffentliggjortDokumenter
01.01.2015 – 31.12.2015 20.04.2016 PDF XBRL
01.01.2014 – 31.12.2014 03.07.2015 PDF XBRL
01.01.2013 – 31.12.2013 04.07.2014 PDF XBRL
01.01.2012 – 31.12.2012 19.06.2013 PDF XBRL
01.01.2011 – 31.12.2011 21.06.2012
01.01.2010 – 31.12.2010 24.05.2011
01.01.2009 – 31.12.2009 10.03.2010
01.01.2008 – 31.12.2008 02.06.2009
01.01.2007 – 31.12.2007 02.06.2008
01.01.2006 – 31.12.2006 11.03.2007
01.01.2005 – 31.12.2005 22.02.2006
01.01.2004 – 31.12.2004 23.02.2005
01.01.2003 – 31.12.2003 07.03.2004
01.01.2002 – 31.12.2002 06.02.2003
01.01.2001 – 31.12.2001 11.04.2002
01.01.2000 – 31.12.2000 20.05.2001
01.01.1999 – 31.12.1999 06.02.2000
01.01.1998 – 31.12.1998 14.02.1999
01.01.1997 – 31.12.1997 27.01.1998
22.09.1995 – 31.12.1996 16.03.1997