PazaBusiness

KASTRUP Gruppen Holding ApS

CVR 18777088 Anpartsselskab Regnskabsklasse C Koncerntal

Adresse
Mosebyvej 40
7500 Holstebro
Stiftet
22.09.1995
Revisor
KRØYER PEDERSEN, Statsautoriserede Revisorer I/S

Føj til watch list

Bruttofortjeneste 11,6 mio. kr. ▼ 51,4 %
Årets resultat -4,1 mio. kr. ▲ 77,8 %
Egenkapital 52,3 mio. kr. ▼ 32,1 %
Soliditetsgrad 45,6 % Egenkapital / aktiver
Ansatte 45 Gennemsnit i året

Regnskabsår 01.01.2015 – 31.12.2015. Viser koncerntal · vis moderselskab

Bruttofortjeneste (t.kr.)
2012: 27.421 t.kr. 12 2013: 22.766 t.kr. 13 2014: 23.768 t.kr. 14 2015: 11.562 t.kr. 15
Årets resultat (t.kr.)
2012: -4.126 t.kr. 12 2013: -10.484 t.kr. 13 2014: -18.654 t.kr. 14 2015: -4.137 t.kr. 15
Egenkapital (t.kr.)
2012: 111.738 t.kr. 12 2013: 98.917 t.kr. 13 2014: 77.012 t.kr. 14 2015: 52.288 t.kr. 15
45,6 %
Soliditetsgrad
191 %
Likviditetsgrad
-6,4 %
Egenkapitalforrentning
–
Overskudsgrad

Farverne er tommelfingerregler, ikke en kreditvurdering. Stregen er medianen i branchen, når mindst 30 virksomheder har tallet.

Regnskab (t.kr.)

2015201420132012
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste 11.56223.76822.76627.421
Personaleomkostninger 18.73854.62966.222–
Finansielle indtægter 1.5101.7172.6402.235
Finansielle omkostninger 1.2514.1975.2695.857
Resultat før skat -5.422-16.228-7.601-3.787
Skat af årets resultat -1.2852.4262.883339
Årets resultat -4.137-18.654-10.484-4.126
Balance
Anlægsaktiver 25.11862.993202.451212.484
Omsætningsaktiver 89.453102.547114.959102.296
Likvide beholdninger 10.1108519.12411.880
Aktiver i alt 114.570165.540317.410314.780
Selskabskapital 130130130130
Overført resultat 52.15876.08283.96797.358
Egenkapital 52.28877.01298.917111.738
Hensatte forpligtelser –01.100–
Langfristet gæld 15.26022.47062.57972.376
Kortfristet gæld 46.91966.058131.966111.123
Foreslået udbytte 0800––
Nøgletal
Vækst i bruttofortjeneste-51,4 %4,4 %-17,0 %–
Egenkapitalforrentning-6,4 %-21,2 %-10,0 %-3,7 %
Afkastningsgrad-3,0 %-7,7 %-3,3 %-1,3 %
Soliditetsgrad45,6 %46,5 %31,2 %35,5 %
Likviditetsgrad191 %155 %87 %92 %
Antal ansatte45158172–

Ledelse

Ifølge underskrifterne i årsrapporterne. Personer identificeres ud fra navn.

Revision

Seneste erklæring: Revisionspåtegning

Årsrapporter (20)

RegnskabsperiodeOffentliggjortDokumenter
01.01.2015 – 31.12.2015 20.04.2016 PDF XBRL
01.01.2014 – 31.12.2014 03.07.2015 PDF XBRL
01.01.2013 – 31.12.2013 04.07.2014 PDF XBRL
01.01.2012 – 31.12.2012 19.06.2013 PDF XBRL
01.01.2011 – 31.12.2011 21.06.2012
01.01.2010 – 31.12.2010 24.05.2011
01.01.2009 – 31.12.2009 10.03.2010
01.01.2008 – 31.12.2008 02.06.2009
01.01.2007 – 31.12.2007 02.06.2008
01.01.2006 – 31.12.2006 11.03.2007
01.01.2005 – 31.12.2005 22.02.2006
01.01.2004 – 31.12.2004 23.02.2005
01.01.2003 – 31.12.2003 07.03.2004
01.01.2002 – 31.12.2002 06.02.2003
01.01.2001 – 31.12.2001 11.04.2002
01.01.2000 – 31.12.2000 20.05.2001
01.01.1999 – 31.12.1999 06.02.2000
01.01.1998 – 31.12.1998 14.02.1999
01.01.1997 – 31.12.1997 27.01.1998
22.09.1995 – 31.12.1996 16.03.1997