PazaBusiness

Totalgruppen ApS

CVR 37838926 Anpartsselskab Regnskabsklasse B

Adresse
Benløse Skel 20
4100 Ringsted
Stiftet
29.06.2016
Revisor
ECOVIS Danmark
Bank
Nykredit

Føj til watch list

Virksomhedens formål er at drive entreprenørvirksomhed og anden dermed beslægtet virksomhed.

Bruttofortjeneste 26,0 mio. kr. ▲ 30,1 %
Årets resultat 146 t.kr. ▼ 89,6 %
Egenkapital 6,9 mio. kr. ▲ 2,2 %
Soliditetsgrad 10,9 % Egenkapital / aktiver
Ansatte 51 Gennemsnit i året

Regnskabsår 01.01.2021 – 31.12.2021.

Bruttofortjeneste (t.kr.)
2017: 3.131 t.kr. 17 2018: 11.893 t.kr. 18 2019: 21.691 t.kr. 19 2020: 19.985 t.kr. 20 2021: 25.994 t.kr. 21
Årets resultat (t.kr.)
2017: 1.849 t.kr. 17 2018: 4.512 t.kr. 18 2019: 21 t.kr. 19 2020: 1.408 t.kr. 20 2021: 146 t.kr. 21
Egenkapital (t.kr.)
2017: 2.151 t.kr. 17 2018: 5.363 t.kr. 18 2019: 5.384 t.kr. 19 2020: 6.792 t.kr. 20 2021: 6.938 t.kr. 21
10,9 %
Soliditetsgrad
99 %
Likviditetsgrad
2,1 %
Egenkapitalforrentning
–
Overskudsgrad

Farverne er tommelfingerregler, ikke en kreditvurdering. Stregen er medianen i branchen, når mindst 30 virksomheder har tallet.

Regnskab (t.kr.)

20212020201920182017
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste 25.99419.98521.69111.8933.131
Personaleomkostninger 22.46714.77619.4144.300511
Af- og nedskrivninger 2.1441.4261.1261.145199
Resultat af primær drift 1.0213.4207846.0712.421
Finansielle indtægter –41502
Finansielle omkostninger 9921.51076128452
Resultat før skat 1381.951285.7872.370
Skat af årets resultat -854371.275522
Årets resultat 1461.408214.5121.849
Balance
Anlægsaktiver 16.4087.7577.7618.1402.663
Omsætningsaktiver 47.47139.19725.76517.2693.063
Likvide beholdninger 657––0416
Aktiver i alt 63.88046.95433.52625.4095.726
Selskabskapital 5050505050
Overført resultat 6.8886.7425.3345.3132.101
Egenkapital 6.9386.7925.3845.3632.151
Hensatte forpligtelser 1.7692.4611.8121.805530
Langfristet gæld 7.4383.8433.5664.1131.486
Kortfristet gæld 47.73433.85822.76414.1281.560
Nøgletal
Vækst i bruttofortjeneste30,1 %-7,9 %82,4 %279,8 %–
Egenkapitalforrentning2,1 %23,1 %0,4 %120,1 %85,9 %
Afkastningsgrad0,3 %3,5 %0,1 %29,0 %32,3 %
Soliditetsgrad10,9 %14,5 %16,1 %21,1 %37,6 %
Likviditetsgrad99 %116 %113 %122 %196 %
Antal ansatte51364794

Ledelse

Ifølge underskrifterne i årsrapporterne. Personer identificeres ud fra navn.

Revision

Seneste erklæring: Revisionspåtegning

Årsrapporter (6)

RegnskabsperiodeOffentliggjortDokumenter
01.01.2021 – 31.12.2021 05.07.2022 PDF XBRL
01.01.2020 – 31.12.2020 22.02.2021 PDF XBRL
01.01.2019 – 31.12.2019 03.09.2020 PDF XBRL
01.01.2018 – 31.12.2018 07.03.2019 PDF XBRL
01.07.2017 – 31.12.2017 23.01.2018 PDF XBRL
29.06.2016 – 30.06.2017 29.11.2017 PDF XBRL