PazaBusiness

Zero Bucks Invest A/S

CVR 37262390 Aktieselskab Regnskabsklasse C Koncerntal

Adresse
Værkstedsvej 1
4600 Køge
Stiftet
16.11.2015
Revisor
CHRISTENSEN KJÆRULFF, statsautoriseret revisionsaktieselskab

Føj til watch list

Koncernens væsentligste aktiviteter Koncernens og Zero Bucks Invest A/S's hovedaktivitet har i lighed med tidligere år bestået af handel med biler, varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed.

Bruttofortjeneste 19,2 mio. kr. ▼ 13,1 %
Årets resultat -1,8 mio. kr. ▼ 119,6 %
Egenkapital 23,9 mio. kr. ▼ 8,8 %
Soliditetsgrad 23,6 % Egenkapital / aktiver
Ansatte 40 Gennemsnit i året

Regnskabsår 01.07.2018 – 30.06.2019. Viser koncerntal · vis moderselskab

Bruttofortjeneste (t.kr.)
2018: 22.097 t.kr. 18 2019: 19.203 t.kr. 19
Årets resultat (t.kr.)
2018: 9.261 t.kr. 18 2019: -1.811 t.kr. 19
Egenkapital (t.kr.)
2018: 26.183 t.kr. 18 2019: 23.872 t.kr. 19
23,6 %
Soliditetsgrad
107 %
Likviditetsgrad
-7,2 %
Egenkapitalforrentning
–
Overskudsgrad

Farverne er tommelfingerregler, ikke en kreditvurdering. Stregen er medianen i branchen, når mindst 30 virksomheder har tallet.

Regnskab (t.kr.)

20192018
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste 19.20322.097
Personaleomkostninger 18.2618.620
Af- og nedskrivninger 1.621434
Resultat af primær drift -67913.043
Finansielle indtægter 319133
Finansielle omkostninger 1.7381.087
Resultat før skat -2.09712.089
Skat af årets resultat -2862.828
Årets resultat -1.8119.261
Balance
Anlægsaktiver 25.0462.330
Omsætningsaktiver 76.19064.156
Likvide beholdninger 3.4751.821
Aktiver i alt 101.23666.486
Selskabskapital 50050
Overført resultat 19.92824.633
Egenkapital 23.87226.183
Hensatte forpligtelser 062
Langfristet gæld 6.4522.714
Kortfristet gæld 70.91237.528
Foreslået udbytte 5001.000
Nøgletal
Vækst i bruttofortjeneste-13,1 %–
Egenkapitalforrentning-7,2 %35,4 %
Afkastningsgrad-2,2 %13,9 %
Soliditetsgrad23,6 %39,4 %
Likviditetsgrad107 %171 %
Antal ansatte4021

Ledelse

Ifølge underskrifterne i årsrapporterne. Personer identificeres ud fra navn.

Revision

Seneste erklæring: Revisionspåtegning

Tidligere navne

  • Zero Bucks Invest ApS2016–2018

Årsrapporter (4)

RegnskabsperiodeOffentliggjortDokumenter
01.07.2018 – 30.06.2019 17.12.2019 PDF XBRL
01.07.2017 – 30.06.2018 10.12.2018 PDF XBRL
01.07.2016 – 30.06.2017 07.09.2017 PDF XBRL
01.07.2015 – 30.06.2016 20.09.2016 PDF XBRL