PazaBusiness

RK Plast A/S

CVR 31619424 Aktieselskab Regnskabsklasse B

Adresse
Fabriksvej 10
7800 Skive
Stiftet
01.07.2008
Telefon
97 58 40 55
Revisor
Roesgaard & Partners

Føj til watch list

Bruttofortjeneste 16,2 mio. kr. ▲ 28,9 %
Årets resultat 3,0 mio. kr. ▲ 165,6 %
Egenkapital 14,6 mio. kr. ▲ 25,8 %
Soliditetsgrad 38,7 % Egenkapital / aktiver
Ansatte 40 Gennemsnit i året

Regnskabsår 01.01.2018 – 31.12.2018.

Bruttofortjeneste (t.kr.)
2012: 12.964 t.kr. 12 2013: 13.026 t.kr. 13 2014: 14.418 t.kr. 14 2015: 12.516 t.kr. 15 2016: 9.613 t.kr. 16 2017: 12.574 t.kr. 17 2018: 16.214 t.kr. 18
Årets resultat (t.kr.)
2012: 1.163 t.kr. 12 2013: 556 t.kr. 13 2014: 995 t.kr. 14 2015: 768 t.kr. 15 2016: -522 t.kr. 16 2017: 1.128 t.kr. 17 2018: 2.996 t.kr. 18
Egenkapital (t.kr.)
2012: 12.682 t.kr. 12 2013: 13.238 t.kr. 13 2014: 14.234 t.kr. 14 2015: 15.002 t.kr. 15 2016: 14.480 t.kr. 16 2017: 11.608 t.kr. 17 2018: 14.604 t.kr. 18
38,7 %
Soliditetsgrad
133 %
Likviditetsgrad
22,9 %
Egenkapitalforrentning
–
Overskudsgrad

Farverne er tommelfingerregler, ikke en kreditvurdering. Stregen er medianen i branchen, når mindst 30 virksomheder har tallet.

Regnskab (t.kr.)

2018201720162015201420132012
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste 16.21412.5749.61312.51614.41813.02612.964
Personaleomkostninger 9.7528.4787.7198.7469.5938.5437.910
Af- og nedskrivninger 1.6571.8041.9302.0352.4202.2762.455
Resultat af primær drift 4.8052.292-361.7352.4062.2072.600
Finansielle indtægter 106373729303018
Finansielle omkostninger 9548826717461.1241.2211.062
Resultat før skat 3.9571.447-6701.0181.3121.017–
Skat af årets resultat 961319-148249317460394
Årets resultat 2.9961.128-5227689955561.163
Balance
Anlægsaktiver 15.37215.37817.04617.35217.78218.98819.874
Omsætningsaktiver 22.37418.55717.76013.90417.38116.87514.768
Likvide beholdninger 3.2487333411
Aktiver i alt 37.74633.93534.80631.25735.16335.86234.642
Selskabskapital 1.1421.1421.1421.1421.1421.1421.142
Overført resultat 10.46210.46613.33813.86013.09212.09611.540
Egenkapital 14.60411.60814.48015.00214.23413.23812.682
Langfristet gæld 6.3596.7207.0747.4226.6507.4908.330
Kortfristet gæld 16.78215.60713.2528.83214.27915.13413.630
Foreslået udbytte 3.000––––––
Nøgletal
Vækst i bruttofortjeneste28,9 %30,8 %-23,2 %-13,2 %10,7 %0,5 %–
Egenkapitalforrentning22,9 %8,6 %-3,5 %5,3 %7,2 %4,3 %9,2 %
Afkastningsgrad8,4 %3,3 %-1,6 %2,3 %2,8 %1,6 %3,4 %
Soliditetsgrad38,7 %34,2 %41,6 %48,0 %40,5 %36,9 %36,6 %
Likviditetsgrad133 %119 %134 %157 %122 %112 %108 %
Antal ansatte40373540453937

Ledelse

Tidligere ledelse (11)

Ifølge underskrifterne i årsrapporterne. Personer identificeres ud fra navn.

Revision

Seneste erklæring: Revisionspåtegning

Årsrapporter (10)

RegnskabsperiodeOffentliggjortDokumenter
01.01.2018 – 31.12.2018 02.04.2019 PDF XBRL
01.01.2017 – 31.12.2017 13.02.2018 PDF XBRL
01.01.2016 – 31.12.2016 30.03.2017 PDF XBRL
01.01.2015 – 31.12.2015 04.03.2016 PDF XBRL
01.01.2014 – 31.12.2014 05.03.2015 PDF XBRL
01.01.2013 – 31.12.2013 07.03.2014 PDF XBRL
01.01.2012 – 31.12.2012 04.03.2013 PDF XBRL
01.01.2011 – 31.12.2011 18.04.2012
01.01.2010 – 31.12.2010 27.02.2011
01.07.2008 – 31.12.2009 21.03.2010