PazaBusiness

DPU GRUPPEN ApS

CVR 29816093 Anpartsselskab Regnskabsklasse B

Adresse
Håndværkervej 55 C
4000 Roskilde
Stiftet
11.02.2009
Telefon
70 26 52 68
Revisor
ADDEA REVISION REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB

Føj til watch list

Bruttofortjeneste 15,5 mio. kr. ▼ 10,4 %
Årets resultat -1,3 mio. kr. ▼ 3.647,5 %
Egenkapital 2,8 mio. kr. ▼ 32,1 %
Soliditetsgrad 18,4 % Egenkapital / aktiver
Ansatte 35 Gennemsnit i året

Regnskabsår 01.07.2018 – 30.06.2019.

Bruttofortjeneste (t.kr.)
2012: 1.973 t.kr. 12 2013: 1.907 t.kr. 13 2014: 4.770 t.kr. 14 2015: 7.870 t.kr. 15 2016: 9.241 t.kr. 16 2017: 14.437 t.kr. 17 2018: 17.324 t.kr. 18 2019: 15.519 t.kr. 19
Årets resultat (t.kr.)
2012: 20 t.kr. 12 2013: 53 t.kr. 13 2014: 435 t.kr. 14 2015: 674 t.kr. 15 2016: 561 t.kr. 16 2017: 2.816 t.kr. 17 2018: 37 t.kr. 18 2019: -1.305 t.kr. 19
Egenkapital (t.kr.)
2012: 126 t.kr. 12 2013: 179 t.kr. 13 2014: 613 t.kr. 14 2015: 1.147 t.kr. 15 2016: 1.209 t.kr. 16 2017: 4.025 t.kr. 17 2018: 4.061 t.kr. 18 2019: 2.756 t.kr. 19
18,4 %
Soliditetsgrad
121 %
Likviditetsgrad
-38,3 %
Egenkapitalforrentning
–
Overskudsgrad

Farverne er tommelfingerregler, ikke en kreditvurdering. Stregen er medianen i branchen, når mindst 30 virksomheder har tallet.

Regnskab (t.kr.)

20192018201720162015201420132012
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste 15.51917.32414.4379.2417.8704.7701.9071.973
Personaleomkostninger 16.98017.11010.5408.3506.9244.0791.7081.828
Af- og nedskrivninger 40619113387576892
Resultat af primær drift -1.5001533.80675885863413153
Finansielle indtægter 75616021100
Finansielle omkostninger 1811101268126272447
Resultat før skat -1.6071043.6856778536081077
Skat af årets resultat -3016786911617917355-13
Årets resultat -1.305372.8165616744355320
Balance
Anlægsaktiver 13417230547130821649383
Omsætningsaktiver 14.82917.69917.0977.9324.8762.0871.4811.198
Likvide beholdninger 78705.3896471.432431800
Aktiver i alt 14.96317.87117.4028.4035.1842.3031.5301.581
Selskabskapital 125125125125125125125125
Overført resultat 8313.9363.9001.084522488541
Egenkapital 2.7564.0614.0251.2091.147613179126
Hensatte forpligtelser 029020034–01
Langfristet gæld –0145203––0197
Kortfristet gæld 12.20713.52013.0346.9884.0341.6891.3511.257
Foreslået udbytte 1.800–––500–––
Nøgletal
Vækst i bruttofortjeneste-10,4 %20,0 %56,2 %17,4 %65,0 %150,1 %-3,3 %–
Egenkapitalforrentning-38,3 %0,9 %107,6 %47,7 %76,5 %109,8 %34,5 %15,7 %
Afkastningsgrad-8,0 %0,2 %21,8 %8,3 %18,0 %22,7 %3,4 %1,3 %
Soliditetsgrad18,4 %22,7 %23,1 %14,4 %22,1 %26,6 %11,7 %8,0 %
Likviditetsgrad121 %131 %131 %114 %121 %124 %110 %95 %
Antal ansatte3537262912––15

Ledelse

Ifølge underskrifterne i årsrapporterne. Personer identificeres ud fra navn.

Revision

Seneste erklæring: Revisionspåtegning

Årsrapporter (10)

RegnskabsperiodeOffentliggjortDokumenter
01.07.2018 – 30.06.2019 28.11.2019 PDF XBRL
01.07.2017 – 30.06.2018 11.12.2018 PDF XBRL
01.07.2016 – 30.06.2017 08.09.2017 PDF XBRL
01.07.2015 – 30.06.2016 06.09.2016 PDF XBRL
01.07.2014 – 30.06.2015 03.11.2015 PDF XBRL
01.07.2013 – 30.06.2014 22.08.2014 PDF XBRL
01.07.2012 – 30.06.2013 11.10.2013 PDF XBRL
01.07.2011 – 30.06.2012 22.11.2012 PDF XBRL
01.07.2010 – 30.06.2011 30.10.2011
11.02.2009 – 30.06.2010 01.12.2010